Posts Tagged ‘Ayvanın Faydaları’

Ayva Sağlığa İyi Strese Çözüm!

Doktorların önermekte olduğu ayva meyvesi, kış aylarında hastalıkların ortaya çıkmasıyla çok kez önerilen ve tüketilmesi genel kesim tarafından devamlı istenilen bir meyvedir. Ayva içerdiği çeşitli proteinler, kalsiyumlar, sodyum, demir, potasyum ve fosfor gibi zengin bir besindir. Aynı zamanda C vitamini deposu olan ayvayı hem komposto olarak hem de tatlı olarak tüketmek mümkündür. Tüketilecek olan bu iki çeşitte de faydalarını görmek, faydalanmak kesinlikle işe yaramaktadır.

Gaz problemi olanlar, hazımsızlık çeken insanlar veya bağırsakların düzensiz şekilde çalışmasından şikayetçi olan herkes rahatlıkla ayva meyvesini tüketerek istenilen etkiyi alabilir. Bu gibi etkileri yanı sıra mide ve bağırsakta da başarılı olup bu gibi bu organların da kuvvetli olmasında işe yaramaktadır.

Emziren annelerde ki göğüslerde oluşan çatlaklık problemlerine elde edilen yağı sayesinde fayda gören anneler, aynı zamanda safranın akışını hızlandırır, düzenli akışını sağlar. Böylelikle sizin daha fazla yararlanmanızda da etki sağlamış olur. Ayvayı tüketerek sağlıklı yaşama merhaba demeye hazır mısınız? Devamını oku »