Posts Tagged ‘Kuru Erik Faydaları’

Kuru Erik Hafızayı Güçlendiriyor

Bin bir faydası olan, içeriğinde potasyumun, magnezyumun asla eksik olmadığı Erik hakkında öğrenmek istediğiniz tüm bilgiler buradadır. Hem kurusu hem tazesi hiç fark etmeksizin kesinlikle tüketmenizi önerdiğimiz erik onlarca hastalığa şifa olup, hızlı yaşlanmanızı engeller.

Taze eriğin kuru bir hale geçmesiyle birlikte besin maddeleri biraz daha yoğunlaşmaktadır. Böyle olunca da normalden 2 kat daha fazla güçlü bir besin olduğu bilinmekte ve buna göre de kuru erik, her zaman bu konuda insanlar için yararlı olmaktadır. Kalp işlevini kesinlikle korumaktadır.

Kuru erik insanların bağırsak bölgelerini yumuşatarak, hafifletir. İçerdiği lif sayesinde sindirim sistemi için kolaylık sağlar. Daha rahat sindirim sisteminizi gerçekleştirmenizde etkilidir. Barsak kanseri içinde etkili olmakta olup bu riski insanlarda azalttığı söylenmektedir.

Kuru erik sayesinde insanların beyinleri de hafifliyor ve hafızanın güçlenmesi için de yararlı oluyor. İçerdiği B vitamini sayesinde hafıza güçlülüğüne yardımcı olur, hem fiziksel hem zihinsel olarak sağlık için Devamını oku »